راهنمای خرید لپ تاپ استوک

CUCDigital
24 خرداد, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

لپ تاپ استوک یا دست دوم کارنکرده، به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که اگرچه از بسته‌بندی کارخانه یا به‌عبارت بهتر از حالت آکبند خارج شده‌اند اما به‌دست مشتری نرسیده یا مشتری پس از خرید و امتحان کردن آن به هر دلیلی از خرید خود منصرف شده و آن را به فروشگاه برگردانده است.

لپ تاپ‌هایی که از آن‌ها به‌عنوان نمونه در نمایشگاه‌ها یا فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی استفاده می‌شود و به ‌همین علت از حالت آکبند خارج می‌شود نیز استوک نامیده می‌شوند. علاوه بر این، لپ تاپ‌هایی که خط تولید آن‌ها متوقف شده و به‌فروش نرفته‌اند نیز به‌عنوان لپ تاپ استوک شناخته می‌شوند.

با این اوصاف می‌توان نتیجه‌گیری کرد که لپ تاپ استوک نسبت به نوع دست دوم آن برتری دارد و با توجه به این‌که نسبت به نوع آکبند آن ارزان‌تر است، انتخابی عاقلانه و اقتصادی برای کسی است که قصد خرید لپ تاپ دارد.

راهنمای خرید لپ تاپ استوک سی یو سی دیجیتال

با توجه به شرایط اقتصادی امروز جامعه که در آن قیمت انواع لوازم الکترونیکی ازجمله تلفن همراه، رایانه‌ی شخصی و انواع تجهیزات جانبی به حدی بالا رفته است که دیگر تامین هزینه‌ی آن برای اکثر افراد جامعه دشوار یا غیرممکن است و همچنین با عنایت به نیاز ضروری افراد به در اختیار داشتن برخی لوازم الکترونیکی، این‌طور به نظر می‌رسد که خرید لوازم استوک انتخابی معقول و به‌صرفه برای تهیه‌ی لوازم الکترونیکی مورد نیاز علی‌الخصوص لپ تاپ است.

بسیاری از افراد با شنیدن کلمه‌ی استوک می‌ترسند و خاطراتی از افراد دیگر را به‌خاطر می‌آورند که در آن از این کلمه به‌عنوان صفتی برای کالاهای بی‌کیفیت و دورانداختنی استفاده کرده‌اند. اما این نکته را در نظر داشته باشید که هرچند کالاهای استوک، نو نیستند اما میزان کارکرد اکثر آن‌ها چیزی در حد باز کردن جعبه و امتحان کردن یا نهایتاً چند روز کار کردن بوده است.

لازم است بدانید مدت زمان استفاده کردن از یک کالای استوک نهایتاً سی روز است و در صورتی که زمانی بیش از این از دستگاه استفاده شود آن را در رده‌ی کالاهای دست دوم قرار می‌دهند.

به همین دلیل است که می‌گوییم این موضوع به هیچ وجه باعث تبدیل شدن آن وسیله به کالایی به‌دردنخور نخواهد شد. بالعکس، این ویژگی سبب پایین آمدن قیمت کالا تا حد زیادی می‌شود و شما می‌توانید با در اختیار داشتن بودجه‌ای محدود، لپ تاپ، دستگاه تلفن همراه یا هرگونه وسیله‌ی دیجیتالی باکیفیتی را که مدنظر دارید تهیه کنید. دستگاهی که اگر قرار بود در حالت آکبند خریداری شود، قیمت بالاتری داشت و ممکن بود خرید آن از عهده‌ی شما خارج باشد.

قیمت دستگاه استوک چیزی در حدود یک‌سوم قیمت همان دستگاه در حالت آکبند است. این اصلی‌ترین دلیلی است که خریداران را به خرید لوازم استوک، علی‌الخصوص لپ تاپ استوک ترغیب می‌کند.

در تنظیم این یادداشت تلاش کرده‌ایم تا راهنمای کاملی برای خرید انواع لپ تاپ استوک تهیه کنیم.

مطالعه‌ی این یادداشت به شما کمک خواهد کرد تا در خرید لپ تاپ استوک بهتر عمل کنید و خرید رضایت‌بخش‌تری را تجربه کنید. در این راهنما، به بررسی مزایای خرید لپ تاپ استوک، نحوه‌ی انتخاب بهترین گزینه‌ی موجود و نکاتی که باید هنگام خرید به آن‌ها توجه کنید پرداخته شده است. تا پایان با ما همراه باشید.

خرید لپ تاپ استوک چه مزایایی دارد؟

در بخش مقدمه، به صورت مختصر برخی از محاسن خرید لپ تاپ استوک را بررسی کردیم. در این بخش قصد داریم این مزایا را به‌صورت مفصل بررسی کنیم تا در صورتی که تا به این لحظه خرید این نوع لپ تاپ را به‌عنوان گزینه در نظر نداشته‌اید یا تحت تاثیر اخبار منفی، آن را کنار گذاشته‌اید بتوانید در تصمیم خود تجدید نظر کنید و یک گزینه به گزینه‌های روی میزتان اضافه کنید.

قیمت مناسب و مقرون‎به‌صرفه

لپ تاپ استوک نسبت به نوع آکبند آن چیزی در حدود یک‌سوم است. همین عامل خرید آن را برای افرادی که می‌خواهند با پرداخت مبلغی کمتر، جنسی باکیفیت‌ بخرند جذاب می‌کند. برای مثال اگر لپ تاپ سرفیس در بازار با قیمت سه میلیون تومان عرضه می‌شود، لپ تاپ سرفیس استوک با مبلغ یک میلیون تومان قابل خریداری است.

تنها به دلیل این‌که بسته‌بندی این دستگاه‌ها باز شده یا برای مدت زمان کمتر از 30 روز مورد استفاده قرار گرفته‌اند، قیمتی بسیار کمتر از نوع کارنکرده‌ی خود دارند. حال آن‌که این نوع لپ تاپ عملاً دست دوم به‌حساب نمی‌آید و صرفاً به‌خاطر دلایلی از جمله باز شدن بسته‌بندی یا خارج شدن از چرخه‌ی تولید و فروش نرفتن در زمان مناسب با قیمتی بسیار پایین عرضه می‌شود. این در حالی است که کیفیت لپ تاپ استوک درست به اندازه‌ی نوع آکبند است.

عملکرد خوب و قابل‌قبول

پس از قیمت، مهم‌ترین مزیت خرید لپ تاپ استوک عملکرد خوب آن است. چراکه این دستگاه‌ها پیشتر توسط سایر کاربران امتحان شده‌اند و مشخص شده است که ایراد واضحی نداشته‌اند.  لازم است اشاره کنیم که بعضی از دستگاه‌های استوک به دلیل به‌روز نبودن از چرخه‌ی خرید و فروش خارج شده‌اند که خوشبختانه پس ار ارتقا و تعمیر عملکرد خوبی خواهند داشت.

امکان انتخاب از میان گزینه‌های متنوع

با توجه به این‌که در بازار لپ تاپ استوک، انواع مدل‌های قدیمی و جدید از جمله سرفیس استوک یا سرفیس پرو استوک یافت می‌شوند، خریداران قادر خواهند بود لپ تاپ خود را از میان گزینه‌های متنوعی انتخاب کنند. شما در بازار لپ اپ استوک دقیقاً همان‌قدر گزینه دارید که در بازار لوازم نو خواهید داشت که این مزیت بسیار مهمی به‌شمار می‌رود.

علاوه بر تمام مزایایی که برای خرید لپ تاپ استوک برشمردیم، لازم است بدانید خرید این قبیل وسایل کمک شایانی به حفظ محیط زیست و سلامت آب و خاک خواهد کرد. با توجه به این‌که تمام ما در برابر محیط زندگی‌مان مسئولیم، شاید خرید وسایل استوک بتواند قدری از وظیفه‌ای که در قبال آن داریم را پوشش دهد.

چطور می‌توانم با توجه به نیازم بهترین لپ تاپ استوک را انتخاب کنم؟

در بخش قبل مزایای لپ تاپ استوک را برشمردیم و گفتیم بررسی این گزینه در کنار سایر گزینه‌ها می‌تواند باعث خریدی رضایت‌بخش و مقرون‌به‌صرفه شود. اما این اتفاق هنگامی خواهد افتاد که در خرید این وسیله، دقت کافی داشته باشید و شتا‌ب‌زده عمل نکنید. برای خرید لپ تاپ استوک به‌نحوی که رضایت شما را به همراه داشته باشد، لازم است موارد زیر را رعایت کنید:

تحقیق و بررسی دقیق

فرض کنید قصد خرید سرفیس لپ تاپ استوک یا حتی سرفیس پرو استوک را دارید. برای این‌که مطمئن باشید سرتان کلاه نخواهد رفت و از خریدتان پشیمان نخواهید شد، لازم دارید بدانید کدام فروشنده‌ها به عرضه‌ی اجناس باکیفیت شهرت دارند و کدام‌یک خدمات پس از فروش بهتری ارائه می‌دهند. برای حصول اطمینان از این قضیه، بهترین راه این است که نظرات مشتریان قبلی را بشنوید. اگر امکان دسترسی حضوری به آن‌ها را ندارید، بخش کامنت‌های سایت یا صفحات فروشگاه در شبکه‌های اجتماعی بهترین منبع برای آگاه شدن از کیفیت ارائه‌ی خدمات و میزان قابل‌اعتماد بودن جایی است که قصد خرید از آن را دارید.

شرایط فروش

قبل از خرید لپ تاپ استوک، شرایط فروش را به دقت بررسی کنید و در رابطه با آن با فروشنده صحبت کنید. اجازه ندهید هیچ ابهامی در ذهنتان باقی بماند. این شرایط شامل مواردی همچون گارانتی، تضمین بازگشت دستگاه در صورت وجود اشکال و هزینه‌های اضافی از جمله حمل‌ونقل می‌شود.

عملکرد لپ تاپ

پیش از خرید لپ تاپ لازم است عملکرد آن را بررسی کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. در صورت وجود اشکال یا تفاوت با آنچه که در ذهن دارید، خواهید توانست لپ تاپ را برگردانید یا از فروشنده بخواهید در ازای کم کردن از مبلغ کلی قابل پرداخت، آن را برایتان تعمیر کرده یا ارتقا دهد.

صحت قطعات داخلی

قبل از خرید لپ تاپ استوک لازم است تمام قطعات داخلی آن را به‌دقت بررسی کنید تا از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. برای این‌کار می‌توانید از یک فروشنده‌ی حرفه‌ای یا تعمیرکار مطمئن کمک بگیرید. این کار باعث پایین آمدن درصد خطای شما هنگام خرید خواهد شد.

در زمان خرید به قطعات داخلی توجه کنید و مطمئن شوید دستگاهی را انتخاب می‌کنید که عملکرد خوب و قابل‌قبولی دارد و قطعات داخلی آن بهترین کیفیت را دارا هستند.

قیمت

هنگام خرید لپ تاپ استوک به قیمت آن توجه کنید و آن را با قیمت سایر دستگاه‌ها و همچنین قیمت دستگاه آکبند مقایسه کنید. لازم است مطمئن شود دستگاهی که با آن به خانه می‌روید ارزش بهایی که بابتش پرداخت کرده‌اید را داشته باشد. برای این‌کار قیمت لپ تاپ استوک مدنظرتان را در سایت‌های فروشگاهی مختلف چک کنید و آن‌ها را با هم مقایسه کنید.

گارانتی

باید مطمئن شوید فروشنده مدت زمان مناسبی برای گارانتی به شما پیشنهاد می‌دهد. سپس لازم است به شرایط گارانتی لپ تاپ توجه کنید و ببنید که آیا خدمات پس از فروش و تعمیرات در شرایط گارانتی را پوشش می‌دهد یا خیر.

در ادامه باید به نوع پشتیبانی نیز توجه کنید؛ یعنی لازم است مطئن شوید که در صورت بروز هرگونه مشکلی که شامل گارانتی می‌شود دسترسی خوبی به فروشنده خواهید داشت و او قادر به رفع مشکل لپ تاپ استوک خریداری شده توسط شما خواهد بود.

در آخر بایستی به نوع گارانتی نیز توجه کنید. برخی دستگاه‌ها گارانتی تعمیری و برخی دیگر گارانتی تعویضی دارند. شما باید با توجه به نیاز خود از میان این دو نوع گارانتی یکی را انتخاب کرده و آن را در خرید خود لحاظ کنید.

سخن پایانی

در این یادداشت لپ تاپ استوک را معرفی کردیم، سپس به بررسی مزایای خرید انواع لپ تاپ استوک ازجمله سرفیس استوک یا سرفیس پرو استوک پرداختیم و در نهایت نکات مهمی که باید هنگام خرید انواع آن مدنظر داشته باشیم را یکی پس از دیگری برشمردیم. امیدواریم مطالعه‌ی این یادداشت در داشتن خریدی رضایت‌بخش به شما کمک کند.سر

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.